FRO.LU is under Developement - Expect bugs.
+4 votes
103 vues
Moien,

Fir als Geschäft Secondhandsaachen fir kanner an Schwangeren ze verkaafen, muss en aktuell TVA sur la marge bezuelen.

Wier et dann net mei korrekt iwerhaapt keen TVA mei mussen ze bezuelen un de staat? 

1. Den geschäftsmann keeft d'saachen ouni TVA vum Privatmann/Consommateur oof.

2. De staat huet jo schon TVA encaisseiert fir den Artikel wou den 1. Consommateur den Artikel kaaft huet. Et as jo awer net an der reih dat de Staat fir 1 Artikel 2x TVA encaisseiert.

3. Fir den Economie Circulaire an réduction des déchets textile ze ennerstetzen fannen ech dat den volet TVA misst iwerschafft gin, weini as dest virgesin?
par dans Finances | 103 vues

Se connecter ou s'inscrire pour réagir à cette question.

Bonjour sur FRO.LU où vous pouvez proposer des Questions Parlementaires. Les Députés Sven CLEMENT et Marc GOERGEN, peuvent les déposer officiellement pour vous à la Chambre des Députés. Le Gouvernement doit alors répondre et la réponse sera publié ici.